SOD-1 Plus to dodatek do oleju smarowego wytwarzany z estrów na bazie oleju roślinnego (VOE), poliolestrów (POE) i diestrów (DST). Jest produkowany w Japonii przez D1 Chemical Co. Ltd w mieście  Fukuoka, doradza profesor Takashi Watanabe z Sojo University i Kurume Institute of Technology. SOD-1Plus pracuje nad poprawą wydajności trybologi (smarowania) w silnikach i urządzeniach mechanicznych poprzez:

 

  • przemywanie i rozpuszczanie bardzo drobnego osadu cząsteczkowego, substancji utlenionych, takich jak szlam i inne zanieczyszczenia ze smarowanych powierzchni;
  • zmniejszenie tarcia, ścierania i hałasu silnika poprzez przejście ze smarowania półsuchego  na smarowanie płynem;
  • zmiękczanie gumy w uszczelkach, aby zapobiec wyciekom oleju.

 

SOD-1 Plus zawiera dyspergatory detergentowe, przeciwutleniacze, środki przeciw podciśnieniu, środki zapobiegające rdzewieniu, środki poprawiające wskaźnik lepkości, środki obniżające temperaturę krzepnięcia, środki przeciwpieniące i środki zmniejszające tarcie.

 

W Japonii SOD-1 Plus jest stosowany jako dodatek do pojazdów silnikowych i maszyn wentylacyjnych w głównej rafinerii ropy naftowej. W przeciwieństwie do innych dodatków do olejów do pojazdów silnikowych, jest uniwersalnym dodatkiem – może być stosowany w silnikach, przekładniach, mechanizmach różnicowych i wspomaganiu układu kierowniczego. Eliminuje to potrzebę stosowania oddzielnych dodatków dla każdej z tych części pojazdu.

 

Pin It on Pinterest